Poslední aktualizace: 17.04.2026

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

Zapomenuté heslo

Kalendář akcí

Čer

23

TP - výzva

Datum konání: 23.06.2026 16:30

Kurt: 3

Holub, Bratršovský - Sochor, Mikulášek

Čer

24

TP - výzva

Datum konání: 24.06.2026 16:00

Kurt: 1

Horr, Beránek - Berka, Sláma

Čer

24

TP - výzva

Datum konání: 24.06.2026 17:00

Kurt: 3

Horr, Mikšíček - Sochor, Mikulášek

Čer

30

TP - výzva

Datum konání: 30.06.2026 17:00

Kurt: 1

Vaněk, Sedláček - Skořepa, Lysý

Čer

30

TP - výzva

Datum konání: 30.06.2026 17:00

Kurt: 3

Šerý, Hlávka - Horr, Mikšíček

Čec

14

TP - výzva

Datum konání: 14.07.2026 17:00

Kurt: 3

Vaněk, Sedláček - Horr, Beránek

Vložit akci

HASáci opět na kolech ve Francii

Od 19.8 – 31.8.2011 se Tráva st. a Deryk zúčastnili poznávacího cyklovýletu do Gaskoňska a Alsaska. Opět jako každoročně jeli s brněnskou cestovní kanceláří GO SERVICE. V průběhu jedenácti cykloetap postupně projížděli rozmanitým údolím řeky Dordogne, navštívili malebná městečka Sarlat, Belves, Bergerac (proslavený kadetem s velkým nosem Cyranem z Bergeracu). Zážitkem byl pobyt u největší písečné duny v Evropě v okolí Les Dunnes de Pilat, pod kterou jsme měli postavené stany a zažili pěknou noční bouřku ( samozřejmostí bylo zanechat na duně HASáckou stopu). Koupačka v Atlantiku na nekonečných plážích Stříbrného pobřeží okolo Arcachonské zátoky nás zbavila únavy a byla super relaxem. Po návštěvě Bordeaux následoval noční přejezd do Alsaska. Zde jsme projížděli po cyklostezkách vedoucích mezi vinicemi, zajížděli do městeček Colmar, Ribeauville a navštívili hrad Haut-Koenigsbourg s nádherným výhledem na okolí. Po návštěvě městeček Sélestat a Obernai následoval přejezd do Strasbourgu, kde jsme po jeho prohlídce ukončili naše putování po Francii a následoval odjezd domů.

V průběhu etap jsme pravidelně dodržovali pitný režim návštěvou „degustačních míst", kde jsme ochutnávali vína různých barev , chutí a vůní. Dále jsme vyzkoušeli skvělé ovčí sýry, kterých se zde vyrábí velké množství druhů. Celkem jsme ujeli zhruba 600 km a celkově „nastoupali" asi 5 tisíc metrů. Počasí nám docela přálo, nehody a nemoci se nám vyhnuli, takže i přes nějaké ty „škraloupy" můžeme říci „bylo to super"!

Všechny zdraví Tráva st.

Návrat zpět

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2005 - 2026 Ing. Vítězslav Holub | Administrace