Začala Jihlavská hokejová liga zápasem HAS:Chvojkovice

HAS Jihlava : HC Chvojkovice-Brod  2 : 5 (2:2, 0:1, 0:2)

Branky: Hodek, Vantuch

Sestava: Pokorný,

Němec, Sapík, Svoboda, Ficenc, Okáč, Štěrban, Vantuch, Hodek, Bakus, Horák.

Do prvního zápasu letošní sezony jsme vstoupili velice dobře. Ve svém prvním střídání se po přihrávce Kuby Svobody prosadil perfektní střelou Daniel Hodek a vedli jsme 1:0. Bohužel soupeř okamžitě odpověděl a srovnal na 1:1. Po ukázkové přihrávce Petra Okáče strhl na naší stranu vedení Dalibor Vantuch, ale zanedlouho soupeř opět vyrovnal na  2 :2 a tak skončila i první třetina. I ve druhé třetině se hrál velice dobrý hokej, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři se měli co ohánět. Martin Pokorný v naší bráně předváděl skvělé zákroky ale v 28 min. musel lovit puk ze sítě a prohrávali jsme 2:3. Ve třetí třetině jsme sesnažili o vyrovnání, ale koncovka nevycházela tak jak bylo potřeba a čas běžel. Necelé tři minuty před koncem jsme hráli přesilovku, pro zvýšení tlaku jsme odvolali brankáře, ale po ztrátě puku soupeř do prázdné brány lehce skóroval 2:4. Těsně před koncem jsme ještě jednou inkasovali na konečných 2:5.

Byl to náš první zápas v této sezoně, kluci podali dobrý výkon, věřím, že další zápas bude vítězný. V týmu se objevila naše nová posila Bedřich Štěrban ml. a pro něj s nezvyklou pozicí na centru první lajny si poradil dobře.