TP - výzva

Datum konání: 28.05.2024 16:30

Kurt: 1

Okolo Zudova vrchu

Jako každoročně bývá první jarní aktivitou sezony pro cyklistickou sekci HASu Jihlava štafetový závod horských kol "Okolo Zudova vrchu" z Lovětína do Batelova a zpět. Pořadatelé však letos z několika důvodů závod posunuli o 14 dní dříve než bylo původně plánováno, což z různých důvodů nevyhovovalo převážné většině borců z cyklotýmu HASu.

Závod z pohledu jediného účastníka z řad HASu.

Několik dní před závodem jsem si projel trať, která byla o poznání blátivější než jsem znal z předešlých let, ale ne zas tolik, aby mě to odradilo, takže na základě této projížďky a hlavně z důvodů pěkného počasí jsem se rozhodl závodu zúčastnit i když jen jako jednotlivec.

Akce byla jako každý rok pořadateli perfektně zorganizována, takže 207 závodníků ve všech kategoriích a mnoho diváků podél tratě i v prostoru startu a cíle mohlo být s průběhem spokojeno.Výsledkové časy všech závodníků byly oproti loňskému závodu o poznání delší a to hlavně z důvodu vyššího podílu blátivého terénu. Svůj cíl dojet závod ve zdraví jsem si trochu vylepšil posunem v celkovém pořadí o sedm míst vpřed v mužské kategorii oproti loňské klasifikaci. Jediný smutný poznatek jsem měl z toho, že v cíli svého úseku jsem neměl možnost předat štafetu dalšímu spolubojovníkovi. Snad se napřesrok opět sejdeme.