TP - výzva

Datum konání: 28.05.2024 16:30

Kurt: 1

HC Velký Beranov - HAS Jihlava

Sobotní večer nabídl oboustranně vynikající hokej. Rychlé kombinace, skvělé zákroky brankářů, tvrdé, ale férové souboje a krásné branky. Takové bylo utkání tabulkově prvního celku s druhým. HASáci se v 5 minutě utkání ujali vedení brankou Polodny, který tečoval Sapíkovu střelu mezi nohy brankáře Klimenta. Pak však HASáci měli trochu smůly, když dvakrát nastřelili tyčku domácího brankáře a naopak domácí využili dvou nabídnutých šancí a otočili skóre první třetiny ve svůj prospěch. Ve druhé třetině stačila jediná minuta k tomu, aby HASáci nepříznivý stav otočili. Na přelomu 20. a 21. minuty se jim podařilo vstřelit 3 branky v řadě na stav 2:4. Po time-outu se domácí "srovnali" a těsně před koncem třetiny snížili na 3:4. Ve třetí třetině chtěla obě družstva strhnout vítězství na svoji stranu, a tak se trochu pozapomínalo na obranu, čehož šikovní útočníci dokázali využívat. Nejdříve v první minutě třetí třetiny vyrovnali domácí na 4:4. Následovala pětiminutovka, ve které to bylo "nahoru-dolu" jak herně, tak i brankově. Marek Hlaváčik zvýšil na 4:5, pak si však nešťastně kopl puk do vlastní brány Jarda Polák 5:5, ale z následného protiútoku z nulového úhlu odrazem od brusle brankáře skóroval Vantuch a překlopil skóre na stranu HASáků 5:6. Domácí ve snaze vyrovnat, otevřeli trochu zadní vrátka, což HASáci dokázali potrestat brankami Okáče a Bakuse, takže závěrečné skóre se zastavilo na stavu 5:8. Výsledek byl zasloužený, nicméně je třeba vyzdvihnout hru obou mužstev a také ocenit kvality soupeře. Byl to nejkvalitnější zápas dosavadní sezóny.

HC Velký Beranov - HAS Jihlava 5 : 8 (2 : 1, 1 : 3, 2 : 4)

Vyloučení 4 : 4 (bez využití) Rozhodčí: Polák, Plass

Sestava : Pokorný, Okáč, Polák, Vantuch, Bakus, Hlaváčik, Polodna, Horák, Svoboda, Derner, Sapík, Gabriel

Branky : Okáč 2, Bakus 2, Polodna, Polák (+ vlastní), Hlaváčik, Vantuch