Datum konání: 15.05.2024 17:00

Kurt: 3

Hlaváček, Janoušek - Šerý, Hlávka

HC Amatero Luka nad Jihlavou - HAS Jihlava

HASáci jsou sužování problémy se sestavou. Opět se sešlo pouze devět hráčů, takže nebylo možné postavit kompletní dvě pětky. Do sestavy byl opět povolán veterán Žaloudek, který odehrál výborné utkání okořeněné závěrečnou brankou utkání. Tři kompletní pětky domácího celku, který se v průběžné tabulce nachází na druhém místě, nastoupili k utkání pořádně nažhaveni. Jenže hned úvod utkání jim vzal vítr z plachet, neboť po necelých dvou minutách prohrávali již 0:2, po trefách Okáče a Vantucha. Do konce první třetiny přidal branku ještě Marek Hlaváčik, a tak před druhou třetinou měli HASáci pohodlný náskok. Druhý třetina viditelně zaskočené domácí přesvědčila o ofenzívní síle HASáků. Pěti krásnými brankami zvýšili HASáci skóre na 0:8 a utkání se již mohlo dohrávat v klidu. Když ještě na začátku třetí třetiny zvýšil Horák na 0:9, bylo jasné, že HASáci víkendové dvojutkání 100% zvládnou. Jenže 2 minuty nepozornosti stačily k tomu, aby domácí vstřelili 4 branky v řadě a ukázali tak HASákům, že umí laxnost potrestat. HASáci se však brzo vzpamatovali a na tyto branky odpověděli, krásnými akcemi, které přinesly další branky do sítě domácího brankáře Coufala. Skóre přestřelky ve třetí třetině se zastavilo na stavu 4:5. HASáci vyhráli utkání zaslouženě. Je třeba vyzdvihnout trojici obránců, kteří odehráli celé utkání suverénně a pochválit ofenzívní smršť útočníků, kteří se konečně s pukem nemazlili, ale stříleli z každé pozice.

HC Amatero Luka nad Jihlavou - HAS Jihlava 4 : 13 (0 : 3, 0 : 5, 4 : 5)

Vyloučení 2 : 3 (bez využití) Rozhodčí: Polák, Kotlík

Sestava : Pokorný - Okáč, Horák, Vantuch, Bakus, Hlaváčik, Polodna, Svoboda, Žaloudek, Sapík.

Branky : Horák 3, Vantuch 3, Okáč 2, Bakus 2, Hlaváčik 2, Žaloudek