Datum konání: 15.05.2024 17:00

Kurt: 3

Hlaváček, Janoušek - Šerý, Hlávka

HAS Jihlava - HC Chvojkovice Brod

Přesně po měsíci sehráli HASáci své další utkání. Do utkání vstoupili dobře, když ve 4. minutě utkání se ujali vedení brankou Oldy Bakuse. Po nepozornosti a důraznosti před brankou Martina Pokorného však hosté brzo vyrovnali. HASáci však svého soupeře přehrávali pěknými kombinačními akcemi, kterým však chybělo tolik potřebné zakončení. Do konce třetiny však vstřelili 2 pěkné branky a vedli 3:1. Další vyložené šance neproměnili. Druhá třetina začala v duchu té první a po 35 sekundách Radek Polodna zvýšil již na 4:1. To jakoby byl signál k tomu, aby HASáci přestali hrát. Totálně selhali a během 8 minut si nechali nastřílet 5 branek a po druhé třetině tak svítil na ukazateli skóre stav 4:6. Honba za vyrovnáním byla těžká, neboť soupeř se zatáhl a čekal na brejky. Ačkoli brankář Pokorný ve druhé třetině pustil některé lacinější góly, tentokrát podržel a zlikvidoval dva sólové nájezdy. HASáci v polovině třetiny snížili na 5:6, ale vyrovnání se dlouho nedařilo. A tak minutu před koncem přišlo power-play, při kterém se podařilo Jardovi Polákovi stav zápasu srovnat. Druhá třetina musí být pro všechny pořádným varováním a zároveň poučením do dalších zápasů.

HAS Jihlava - HC Chvojkovice Brod 6 : 6 (3 : 1, 1 : 5, 2 : 0)

Vyloučení 3 : 2 (využití 0 : 1)

Sestava : Pokorný - Okáč, Polák, Vantuch, Kolář, Horák, Hlaváčik, Bakus, Polodna, Derner, Svoboda.

Branky: Bakus 3x, Polák, Hlaváčik, Polodna