Datum konání: 15.05.2024 17:00

Kurt: 3

Hlaváček, Janoušek - Šerý, Hlávka

HAS Jihlava - HC Černí kůň

Do utkání nastoupili HASáci pouze s 9 hráči. Přesto se do soupeře "zakousli" a celou první třetinu jej suverénně přehrávali, což se ukazovalo i na světelné tabuli. V desáté minutě byl již stav 4:0 a vypadalo to tzv. "na ručník". Těsně před koncem první třetiny hosté šťastně vstřelili branku a upravili tak stav první třetiny na 4:1. Druhou třetinu HASáci s vědomím dostatečného náskoku nezvládli. Přestali bruslit, s pukem se "mazlili", sólovali, chyběla i bojovnost a soupeř tento přístup potrestal třemi brankami a srovnal tak stav po dvou třetinách na 4:4. Dalším problémem bylo zranění obránce Dernera, takže již tak oslabení HASáci dohrávali pouze s 8 hráči. HASákům viditelně ubývaly síly a tak došlo ve 37. minutě utkání k jeho obratu a hosté se ujali vedení 5:6. Série vyloučení hostujících hráčů však umožnila HASákům trochu pošetřit síly a v závěru utkání udeřit. Ve 39. minutě utkání vyrovnal Bakus na 6:6 a minutu poté strhli HASáci vítězství na svoji stranu, když vítěznou branku vsítil 4 minuty před koncem Okáč. Bylo to zasloužené, nicméně vydřené vítězství, které se neslo ve znamení promrhaného výrazného náskoku z první třetiny. Nutno také poznamenat, že v malém počtu hráčů stojí utkání s šikovným soupeřem všechny strašnou spoustu sil.

HAS Jihlava - HC Černí kůň 7 : 6 (4 : 1, 0 : 3, 3 : 2)

Vyloučení 3 : 7 (bez využití)

Sestava : Přibyl - Okáč, Polák, Horák, Hlaváčik, Bakus, Polodna, Derner, Svoboda, Sapík.

Branky: Bakus 3x, Polák, Okáč, Hlaváčik, Polodna